Technologijos ir inovacijos

Narvija prisijungė prie ABB iniciatyvos „The Energy Efficiency Movement“

Prie ABB pradėtos iniciatyvos „The Energy Efficiency Movement“ prisijungė UAB „Narvija“, kuri siūlo inžinerinius sprendimus, užtikrinančius sklandžią ir nenutrūkstamą bet kurios pramonės šakos veiklą. Ši partnerystė atspindi bendrovės siekį taikyti tvarias, ekologiškas praktikas savo veikloje bei skatinti klientus vartoti energiją efektyviai.

UAB „Narvija“ direktorius Mantas Jakas džiaugiasi bendrovės prisijungimu prie ABB iniciatyvos ir neabejoja, kad ir toliau aktyviai puoselės tvarumo idėjas kartu su ABB. „Esame įsitikinę, kad pasinaudodami globalia ABB patirtimi ir novatoriškais sprendimais, galime padėti mūsų klientams sutaupyti energijos suvartojimą, sumažinti neigiamą CO2 poveikį ir sukurti ilgalaikę vertę įsigyjant investicinius įrenginius, kurie ilgainiui atsiperka, o dažnu atveju, kaip rodo mūsų pritaikyti sprendimai, net ir viršija lūkesčius“.

ABB elektros variklių ir pavarų verslo Lietuvoje vadovo Justino Pesliako nuomone, UAB „Narvija“ prisijungimas prie energijos vartojimo efektyvumo iniciatyvos yra svarbus žingsnis žymintis UAB „Narvija“ įsipareigojimą taikyti jau dabar prieinamus energetiškai efektyvius technologinius sprendimus bei lyderystės pavyzdžiu skatinti tai daryti savo klientus. „Paskaičiuota, kad elektros varikliai suvartoja daugiau nei 45% visos pasaulio energijos, o iki 2040 m. šis skaičius padvigubės. Pramonės įmonės, technologijų milžinės, visi kartu, nešame atsakomybę kurti ir taikyti technologijas, padėsiančias sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.“

UAB „Narvija“ energijos vartojimo efektyvumo projektai

UAB „Narvija“, su didžiausią rinką pasaulyje užimančiais partneriais, vykdo plataus spektro energijos taupymo projektus praktiškai visose pramonės srityse: ženkliai efektyvesnių elektros variklių pritaikymas gamybos įmonėse, trapecinių diržų keitimas efektyvesniais – sinchroniniais diržais, energiją taupančios sintetinės alyvos keitimas reduktoriuose, pneumatikos projektų ir nuostolių optimizavimas, padedantis sutaupyti energiją, pramoninių siurblių auditas ir tvaresnių siurblių atsiperkamumo projektinis skaičiavimas.

Bendrovės tikslas – įgyvendinti klientų idėjas, pasitelkiant novatoriškus įrangos gamintojų sprendimus, pilotinius projektus, realiai įgyvendinti jau pasiteisinusius skaičiavimus.

Be to, siekiama edukuoti klientus apie potencialius nuostolius, pasiūlyti jiems įrankių, padedančių apskaičiuoti ir sutaupyti suvartojamą energiją ar pateikti sprendimus atvykus į kliento darbo vietą.

UAB „Narvija“ sėkmingai įgyvendinti energijos taupymo projektai

UAB „Narvija“ gali pasigirti itin reikšmingais projektais, kurių įgyvendinimas leido klientams efektyviau vartoti energiją, tokių būdu paskatinti tvarumą ir sumažinti kliento finansines išlaidas bei kaštus, palyginus su pagaminamos produkcijos kiekiu.

ES direktyvos atlieka svarbų vaidmenį didelėse gamybos įmonėse, kuriose atliekami energijos suvartojimo auditai ir keliami tam tikri reikalavimai. Todėl, energetiškai efektyvi įranga tampa būtinybe, o ne pasirinkimu. Pavyzdžiui, vienas paskutinių UAB „Narvija“ itin sėkmingai įgyvendintų projektų – 11 vnt. ABB IE4 Super Premium Efficiency elektros variklių įdiegimas vidurio Lietuvos gamybos įmonėje, kuris skaičiuojama, atsipirks jau per pirmus 12-18 mėnesių. Įgyvendinus šį projektą, minėta gamybos įmonė sutaupys daugiau nei 900 000 kWh energijos per metus. Bendrai UAB „Narvija“ klientai per 2023 metus sunaudojo 1,2 mln. kWh mažiau elektros energijos, įgyvendindami partnerių siūlomas energijos taupymo iniciatyvas.

Kaip teigia Mantas Jakas, neretai klientai nori rinktis pigesnius elektros variklius, nes jų kaina iš pirmo žvilgsnio atrodo konkurencingesnė, reikalauja mažesnės investicijos, tačiau toks mąstymas pasirodo klaidingas ilgalaikėje perspektyvoje. „Deja, bet tokiais atvejais klientas sumoka du kartus. Įsigydamas pigų variklį už 2-4 kartus mažesnę kainą, labai greitai supranta padaręs klaidą, nes negauna tokio rezultato kokio buvo tikėtasi ar buvo žadėta.”

Kai sugenda įranga, skubiai užsakydamas naują, kokybišką el. variklį, su visais nepagamintos produkcijos nuostoliais, klientas sumoka 10 ar net 100 kartų daugiau nei būtų įsigijęs, tinkamą ir kokybišką elektros variklį.

„Tam, kad parodytume klientui ABB pranašumus, analizuojame darbinę aplinką, pasitelkiame konkrečius skaičiavimus, testuojame efektyvesnę įrangą kliento darbo aplinkoje, pateikiame konkrečias kliento atvejo analizes ir klausimų praktiškai nebelieka”, – dalinasi Mantas Jakas.

Sveikinu prisijungus UAB „Narvija“ prie ABB energijos efektyvumo judėjimo! Tik visi kartu mes galime kurti švaresnę, efektyvesnę ir išmanesnę energijos vartojimo ateitį. Džiaugiamės galėdami dirbti su partneriais, kurie dalijasi mūsų vizija tvarumui ir inovacijoms bei siekia realių pokyčių! – dalinasi Justinas Pesliakas.