Paslaugos

Diržinės pavaros ir centravimas

Diržų lazerinio centravimo darbai, skriemulių darbinė diagnostika ir remontas

Lazerinis diržinių pavarų centravimas, kitaip dar vadinamas lygiavimas ar ašiškumo nustatymas – itin dažnai pasitaikantis mūsų serviso specialistų darbas. Ypač vertinama paslauga, nustatoma lazeriniu būdu, paprastai po elektros variklio ar ventiliatoriaus remonto darbų.

Atliekame diržų centravimo darbus, skriemulių diagnostiką.

Diržų lazerinis centravimas yra labai svarbus žingsnis, tiesiogiai įtakojantis jėgos perdavimą. Jei darbas atliktas netinkamai, diržai gali nedirbti tiesiai su savo trapecine dalimi, persikreipdami, persisukdami skersai – taip ne tik sutrumpindami savo tarnavimo laiką, kai kuriais atvejais, praktiškai, net jo nepradėję. Jei diržas suksis ant skriemulio briaunų, iš karto bus atmestas. Tai gali sukelti rimtesnių pasekmių, tokių kaip elektros variklio perkrova ar net viso mechanizmo prastova. Nuo tinkamo diržų įtempimo tiesiogiai priklauso vibracijos, kurios perduodamos į elektros variklį, ventiliatoriaus guolius bei į patį ventiliatorių.

Po atlikto centravimo, labai svarbu, kad variklis būtų tinkamai įtemptas ventiliatoriaus veleno atžvilgiu. Tiksliam diržų įtempimui naudojama jo gamintojo rekomenduojama programinė skaičiavimo įranga, kuri atsižvelgiant į elektros variklio galingumą, padeda nustatyti tinkamą diržų įtempimo diapazoną.

Pasitaiko, kad atlikus diržų centravimo darbus, nepavyksta jų tinkamai įtempti. Tokiu atveju tai skriemulio problema, kurio takai yra susidėvėję ir neleidžia reikiamai įtempti diržų. Šioje situacijoje galime atlikti ir skriemulio darbinę diagnostiką.